Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tarnowskich Górach

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Deklaracja dostępności

Email Drukuj PDF

Deklaracja dostępności

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tarnowskich Górach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej BIP Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tarnowskich Górach.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

 • część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
 • brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,

Wyłączenia:

 • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Dostępność architektoniczna

 • Wejście do budynku Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tarnowskich Górach odbywa się dwoma schodami, obok usytuowany jest podjazd dla osób niepełnosprawnych, brak windy. Drzwi wejściowe znajduje się na pierwszej kondygnacji (parterze budynku).
 • Sekretariat znajduje się na wprost wejścia, przy wejściu znajduje się przycisk dzwonka w celu przywołania pracownika PIW.
 • Budynek Powiatowego Inspektoratu Weterynarii jest przystosowany do poruszania się osób niepełnosprawnych, nie występują bariery architektoniczne.
 • Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Parking przed budynkiem głównym jest ogólnodostępny, nie występują problemy z zaparkowaniem samochodu.
 • Nie ma przeciwwskazań do wstępu z psem asystującym.
 • W urzędzie nie ma wyznaczonej osoby do tłumaczenia języka migowego (istnieje możliwość zgłoszenia potrzeby kontaktu z tłumaczem języka migowego - co najmniej 3 dni wcześniej), nie ma przeciwwskazań co do wykorzystania tłumacza online.
 • Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze, zaraz za drzwiami wejściowymi po lewej stronie, obok punktu obsługi.
 • W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest administrator strony, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (032) 3901991 w godzinach pracy urzędu. Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz żądania zapewnienia dostępności należy składać pisemnie na adres Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tarnowskich Górach, poprzez platformę e-puap lub pocztą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Potrzebujesz informacji w innej formie niż prezentowana na stronie internetowej? Skontaktuj się z nami!

W zgłoszeniu podaj:

 • adres internetowych strony, na której jest niedostępna dla Ciebie treść,

 • swoje imię i nazwisko,

 • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail)

 • informacje, jaki sposób przekazania informacji jest dla Ciebie najwygodniejszy (np. druk powiększony, alfabet Braille’a, informacja dźwiękowa),

Na tej stronie internetowej są problemy, które według Ciebie, wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do nas.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tarnowskich Górach.

Informacja o PIW TG  w wersji łatwej do czytania i zrozumienia (ETR)

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością - szczegóły.

Wzór wniosku o zapewnienie dostępności architektonicznej i informacyjno - komunikacyjnej.

Wzór wniosku o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Raport o stanie dostępności.

Plan dzialania na rzecz poprawy zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami na lata 2020-2024.

Aplikacje mobilne

 • Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tarnowskich Górach nie posiada aplikacji mobilnych.

Koordynator ds. dostępności

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. (32) 3901992

Poprawiony: wtorek, 28 września 2021 18:43